Főmenü
Üdvözlet
Felhasználónév:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

[ ]
Triatlonok története
HEGYMÁSZÓ TRIATLONOK ÖSSZESÍTÉSE

Az első magyar Hegymászó Triatlon 1988. október 15-én került megrendezésre a Budai Alpin Club (BAC) és a Budapesti Műszaki Egyetem MHSZ (BME MHSZ, később Műegyetemi TE) Hegymászó szakosztálya közös rendezésében.
Azóta minden évben megrendezésre került, 1994 óta a Komarnicki Gyula Természetjáró és Hegymászó Sportegyesület önálló szervezésében. (Az első tizenöt verseny mindig az év októberének második szombatján volt, de mivel többször meglehetősen rossz, esős idő volt, azóta szeptember második szombatja a rendezvény napja.)
E versenysorozat mellett 1995(?) és 1997 között a Yeti Sportclub szervezésében egy nehezebb mászóutakból, terepkerékpározásból álló, de azonos futópályájú Tavaszi Hegymászó Triatlon is megrendezésre került 3(?) alkalommal. Akkoriban az „eredeti” verseny „őszi” jelzővel szerepelt. Ezt a másik - Sziklamászó Tereptriatlonnak nevezett - versenyt 2009-ben Blaskovics György tíz év szünet után ismét életre keltette.
A verseny számai: felső biztosításos sziklamászás, országúti kerékpározás és hegyi futás. A kiírás szerint az élen végző egyéni versenyző egy éven át magánál tarthatja a BME MHSZ által 1988-ban alapított Vándorkupát, melybe neve bevésésre kerül, három egymás utáni győzelem esetén végleg megkapja, és ugyanolyan feltételekkel új kupa kerül alapításra. Ez 2003-ban - a XVI. Triatlonon - be is következett. Mivel ezzel lezárult egy sorozat, álljon itt az addigi nyertesek névsora.
A részletes eredmények a Hegymászó aktuális számaiban megtalálhatók. De ide is felteszem, hogy a verseny története itt együtt teljes legyen.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Minden évben - az új hagyománynak megfelelően - szeptember második szombatján tartjuk meg a következő versenyünket. Erre minden önmagát megméretni kívánó sporttársunkat és a Kupavédőket már előre szeretettel meghívunk és elvárunk.


AMÍG LESZ MEGFELELŐ SZÁMÚ INDULÓ ezen az állóképességet is felmérő versenyen, ADDIG MEG IS RENDEZZÜK!


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

A Kupavédők névsora:

1988. október 15. László Bence 2:49:49
1989. október 07. László Bence 2:10:20
1990. október 27. Dékány Péter 2:35:40
1991. október 05. László Gergely 2:17:30
1992. október 10. László Gergely 1:54:42
1993. október 09. László Bence 1:49:33
1994. október 08. Pornói István 2:05:25
1995. október 14. László Gergely 2:08:39
1996. október 05. László Bence 2:12:08
1997. október 11. László Bence 2:06:54
1998. október 10. Makra Zsigmond 2:14:55
1999. október 09. Blaskovics György 2:07:27
2000. október 14. Dora Csaba 2:05:38
2001. október 13. Blaskovics György 2:11:40
2002. október 12. Blaskovics György 2:28:43
2003. szeptember 13. Blaskovics György 2:04:56 (végleg elnyerte a Vándorkupát)

* # * 2004-ben a II. VÁNDORKUPA alapítása * # *

2004. szeptember 11. Eke Zsolt 2:11:36
2005. szeptember 10. Doór Miklós 2:11:28

* # * 2006-ban a NŐI VÁNDORKUPA alapítása * # *

2006. szeptember 09. Bácskai Gusztáv 2:07:47 és Prokopp Erzsébet 2:23:05
2007. szeptember 08. Bácskai Gusztáv 2:06:29 és Schmidtka Edit 2:46:05

* # * 2008-ban a CSAPAT VÁNDORKUPA alapítása * # *

2008. szeptember 13. Csizmadia Péter 2:03:30, Schmidtka Edit 2:46:30 és a Tengerszem csapata
(Varga Zoltán - Orosz Gábor - Szemerédi András) 2:03:11
2009. szeptember 12. Csizmadia Péter 1:59:08, Városi Kata 2:37:05 és a Veszprémi Egyetemi Falmászó Klub csapata (Bottlik Dezső - Őri István - Selmeczy Géza) 2:05:44
2010. szeptember 11. Strommer László 1:43:54, Városi Kata 2:00:45 és a Veszprémi Egyetemi Falmászó Klub csapata (Kakasi Balázs - Selmeczy Géza - Bottlik Dezső) 2:05:44

A részletes eredményeket lásd ---> a TRIATLON MENÜBEN (2004 óta évenkénti táblázatos formában), ahol azok számonkénti rangsorolásban is elemezhetők.
Az itt még hiányzó 2011. és 2012. évi eredmények az aktuális verseny oldalán találhatók.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

A Rendező egyesületek névsora:

1988-1990. a Budai Alpin Club és a BME MHSZ Hegymászó szakosztálya közösen
1991. a Budai Alpin Club és a Műegyetemi TE Hegymászó szakosztálya közösen
1992. a Műegyetemi TE Hegymászó szakosztálya
1993. a Műegyetemi TE Hegymászó szakosztálya és a Komarnicki Gyula THSE közösen
1994. óta a Komarnicki Gyula THSE.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

TARTALOM (a linkre kattintva ---> ugrás az éppen olvasandóra):

23. VERSENY (2010)
22. VERSENY (2009)
21. VERSENY (2008)
20. VERSENY (2007)
19. VERSENY (2006)
18. VERSENY (2005)
17. VERSENY (2004)
16. VERSENY (2003)
15. VERSENY (2002)
14. VERSENY (2001)
13. VERSENY (2000)
12. VERSENY (1999)
11. VERSENY (1998)
10. VERSENY (1997)
9. VERSENY (1996)
8. VERSENY (1995)
7. VERSENY (1994)
6. VERSENY (1993)
5. VERSENY (1992)
4. VERSENY (1991)
3. VERSENY (1990)
2. VERSENY 1989)
1. VERSENY (1988)
TP. TÉRKÉPEK, SZINTPROFILOK


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

23. VERSENY (2010)


XXIII. Hegymászó Triatlon 2010. szeptember 11.

IN MEMORIAM
Csizmadia Péter, Mikolovits Veronika, Pechtol Balázs, Tolnay Kata
(2009. október 22-23-án éjjel eltűntek egy jégomlásban a Rhen Zhong Fengen.)


A 2010. évi kupavédők: a VEFK csapata, Városi Kata és Strommer László

Az esős időjárásra való tekintettel könnyebb és rövidebb mászó, kerékpáros és futó utakon.
Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bevágás, Pecsételő, Nagy Lajos, Delago-út, Nagy Odú, Z út)
Kerékpár: Két-bükkfa-nyereg (az országúton oda-vissza)
Futás: Kevély-nyereg (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Férfi egyéni kategóriában az új kupavédő Stommer László (Veszprémi Sportmászó Egyesület)

1. Strommer László (VESE) 1:43:54
2. Eke Zsolt (Excelsior SE) 1:49:28
3. Baksa Zsolt (Excelsior SE) 1:52:36
4. Bácskai Gusztáv (Komarnicki THSE)
5. Hajtó Dénes (- - - - - - -) 1:53:17
6. Péceli Pál (Blue Scorpions) 1:54:53
7. Juhász Bálint (Excelsior SE) 1:55:38
8. Cseh Péter (Komarnicki THSE) 2:26:22
9. Ecsegi Péter (Alpinsport OC) 2:28:37
10. dr. Bene Péter (Sarudiak Egyesülete) 3:02:48
11. Tasi Tibor (- - - - - - -) 3:12:30

Női kategóriában Városi Kata megvédte elsőségét.

1. Városi Kata (Excelsior SE) 2:00:45 (0:10:14; 1:13:07; 0:34:49)
2. Schmidtka Edit (Excelsior SE) 2:10:26 (0:16:40; 1:19:02; 0:31:44)
3. Szentirmai Enikő (EX-T SE) 2:29:37 (0:16:05; 1:31:01; 0:38:34)
4. Harmat Veronika (- - - -) 2:29:58 (0:19:26; 1:28:50; 0:37:57)
5. Szakál Borbála (Excelsior SE) 2:38:32 (0:21:08; 1:29:10; 0:44:38)
6. Papp Enikő (Blue Scorpions) 2:52:41 (0:39:58; 1:14:31; 0:46:18)


Csapatok (váltóverseny)
A csapat Vándorkupát ismét a Veszprémi Egyetemi Falmászó Klub triója vihette haza egy évre.

1. Kakasi Balázs - Selmeczy Géza - Bottlik Dezső (VEFK) 1:42:18 (0:11:38; 1:05:37; 0:23:23)
2. Győri Balázs - Udvari Tamás - Veress László (A2 Klub SE) 1:45:33 (0:10:43; 1:03:20; 0:30:08)
3. Papp Dóra - Ruzicska Péter - Schermann Sándor 2:33:51 (0:38:28; 1:13:42; 0:37:18)

Az egyéni kategóriák első három helyezettje és a győztes csapat a


ajándékait kapták.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

22. VERSENY (2009)


XXII.
Hegymászó Triatlon
2009. szeptember 12.

RÉSZLETES EREDMÉNYEK <--- (táblázat)
És itt a KÉPGALÉRIA.

Kivonatos eredmények.
Férfi egyéni kategóriában Csizmadia Péter (Excelsior SE) megvédte elsőségét.

1. Csizmadia Péter (Excelsior SE) 1:59:08 (a nettó idők …)
2. Strommer László (VESE) 2:02:24 (a nettó idők …)
3. Eke Zsolt (Excelsior SE) 2:07:34 (a nettó idők …)
4. Víg Zoltán 2: 15:36 (a nettó idők …)
5. Baksa Zsolt (Excelsior SE) 2:16:03 (a nettó idők …)
6. Pechtol Balázs (Excelsior SE) 2:16:57 (a nettó idők …)
7. Németh Attila 2:17:40 (a nettó idők …)
8. Illés Balázs 2:22:16 (a nettó idők …)
9. Dely Péter (VESE) 2:29:30 (a nettó idők …)
10. Gerstner Balázs (Excelsior SE) 2:30:39 (a nettó idők …)
11. Márton Gábor 2:36:21 (a nettó idők …)
12. Harsányi Bálint 2:40:13 (a nettó idők …)
13. Vladár Tamás (Komarnicki THSE) 2:47:17 (a nettó idők …)
14. Cseh Péter (Komarnicki THSE) 2:54:09 (a nettó idők …)
15. Mankó Ferenc 3:10:08 (a nettó idők …)
16. Dóczi Tamás 3:26:51 (a nettó idők …)
17. Mátyus Sándor 3:47:06 (a nettó idők …)

Női kategóriában az új kupavédő Városi Kata lett.

1. Városi Kata (Excelsior SE) 2:37:05 (a nettó idők …)
2. Tolnay Kata (EX-T SE) 2:50:13 (a nettó idők …)
3. Szentirmai Enikő (EX-T SE) 3:03:04 (a nettó idők …)
4. Szakál Borbála (Excelsior SE) 3:12:12 (a nettó idők …)


Csapatok (váltóverseny)
A csapat Vándorkupát a Veszprémi Egyetemi Falmászó Klub triója vihette haza egy évre.

1. Bottlik Dezső - Őri István - Selmeczy Géza (VEFK) 2:05:44 (a nettó idők …)
2. Kozma Viktor - Udvari Tamás - Veress László 2:12:55 (a nettó idők …)
3. Harmat Veronika - Gráner Tibor (duatlon) 2:22:35 (a nettó idők …)
4. Barna Edina - Harasztos Péter - Galambos Zita 2:23:58 (a nettó idők …)
5. Gyurcsek Tamás - C. Szabó István - Komáromi Barnabás 2:54:26 (a nettó idők …)
6. Cseh Péter - Plecskó Sarolta - Plecskó Veronika (Komarnicki THSE) 3:13:02 (a nettó idők …)

Az egyéni kategóriák első három helyezettje és a győztes csapat a


ajándékait kapták.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

MÁSIK ---------- 2009. május 16. Sziklamászó Tereptriatlon ---------- MÁSIK
KIÍRÁSA megjelent a szikla.hu oldalon.
A több mint tíz éve szünetelő tavaszi verseny felújítása Blaskovics György érdeme.
A 11 férfi és 3 női egyéni, valamint a hat csapat EREDMÉNYEI.

Mászás: Oszoly …
Kerékpár: terep „nyolcas” (letölthető kép)
Futás: Nagy-Kevély

Publikáció
Internetes megjelenés: http//:www.3x2s.hu.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

21. VERSENY (2008)


XXI. Hegymászó Triatlon 2008. szeptember 13.

2008-tól kezdődően a verseny további népszerűsítésére Csapat Vándorkupa is alapításra került.

Adatok (xls) ---> RÉSZLETES EREDMÉNYEK

Férfi egyéni kategóriában az új kupavédő Csizmadia Péter (Excelsior SE) lett.

1. Csizmadia Péter (Excelsior) 2:03:30
2. Eke Zsolt (Excelsior) 2:09:44
3. Szalai Dávid (MÖSE) 2:11:56
4. dr. Szász László (Komarnicki) 2:12:08
5. Varga Bence 2:18:16
6. Juhász Bálint (Excelsior SE) 2:23:28
7. Doór Miklós (Komarnicki) 2:25:30
8. Vidovics Zoltán (MAHOE) 2:26:25
9. Zsovák Viktor 2:48:25
10. Gerstner Balázs 2:49:06
11. Cseh Péter (Komarnicki) 2:52:30
12. Vladár Tamás (Komarnicki) 3:06:23
13. Mankó Ferenc 3:31:33
14. Ország Ferenc 3:38:44
15. Cserkész Tibor 3:46:48
16. Felsőbányai Róbert (Komarnicki) 4:06:07
17. Mátyus Sándor 4:11:39
18. Balog György (Komarnicki) 4:16:00

Női kategóriában Schmidtka Edit megvédte tavalyi elsőségét, így nála maradt a női Vándorkupa.

1. Schmidtka Edit (Excelsior SE) 2:46:30
2. Szabó Vera (MÖSE) 3:01:40

A csapatok versenyében az új Csapat Vándorkupát a Tengerszem triója vitte el.

1. Varga Zoltán - Orosz Gábor - Szemerédi András 2:03:11
2. Kovács Miklós - Menyhárt Ákos - Racskó Ádám 2:08:07
3. Szabó Vera - Szabó Máté - Tamaskó Ákos 2:08:18
4. Hajtó Dénes - Szekeres Dávid - Gráner Tibor 2:15:14
5. Kakasi Balázs - Béni László - Selmeczy Géza 2:16:14
6. Zalotai Norbert - Szabadkai István - Polyóka Zoltán 2:17:43
7. Juhász Gyula - Teleki László - Várkonyi László 2:23:07
8. Szalai Sára - Holl Bence - Galambos Máté 2:39:29
9. Németh Ádám - Galambos Máté - Siket Vanda 2:40:49
10. Holl Dániel - Szalai Kata - Holl Tamás 3:09:08


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

20. VERSENY (2007)


XX. Hegymászó Triatlon 2007. szeptember 8.
Kupavédők lettek:
Férfi kategóriában Bácskai Gusztáv (egymás utáni második győzelme!)
Női kategóriában Schmidtka Edit
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 12 férfi, 4 női egyéni induló és 12 csapat, közöttük 9 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Pecsételő, Delago-út, Z út, Egyujjas /Lépegető/, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk majd lesz: Hegymászó 2007/…
(www.mhssz.hu oldalon kiírás)
(www.szikla.hu oldalon kiírás)
(www.tengerszem.hu oldalon kiírás)
(www.outdoorsport.hu oldalon kiírás)
(www.ftpsport.hu oldalon beszámoló írás) <--- a Fővárosi Tűzoltóság sportoldala
És még több internetes megjelenésű hírportálon.

Adatok (xls) ---> RÉSZLETES EREDMÉNYEK

Férfi egyéni versenyben:
1. Bácskai Gusztáv 2:06:29 (0:10:48; 1:18:20; 0:33:14; „öltözési idő” 0:04:07)
2. Baksa Zsolt 2:11:24 (0:09:25; 1:19:28; 0:38:53; „öltözési idő” 0:03:38)
3. Doór Miklós 2:14:33 (0:12:45; 1:19:41; 0:39:10; „öltözési idő” 0:02:57)
4. Víg Zoltán 2:24:35 (0:12:57; 1:28:10; 0:39:23; „öltözési idő” 0:04:05)
5. Hajtó Dénes 2:25:40 (0:10:41; 1:28:01; 0:43:20; „öltözési idő” 0:03:38)
6. Marx István 2:36:55 (0:14:58; 1:32:06; 0:42:36; „öltözési idő” 0:07:15)
7. Juhász Bálint 2:44:02 (0:14:33; 1:30:32; 0:55:58; „öltözési idő” 0:02:59)
8. Ecsegi Péter 2:50:38 (0:29:35 +; 1:32:15; 0:43:29; „öltözési idő” 0:05:19)
9. Szemerédi András 2:52:33 (0:45:09 +++; 1:30:45; 0:32:46; „öltözési idő” 0:03:53)
10. dr. Fagyas Zsolt.3:30:05 (0:29:44; 1:49:34; 0:54:23; „öltözési idő” 0:16:24)
11. Balog György 4:12:58 (0:35:32 +; 2:20:23; 1:09:55; „öltözési idő” 0:07:08)
Szalai József a kerékpározás fordulójánál sérülés miatt feladta.

Női egyéni versenyben:
1. Schmidtka Edit 2:46:05 (0:15:44; 1:37:38; 0:48:32; „öltözési idő” 0:04:11)
2. Szakál Borbála 3:05:16 (0:21:57; 1:47:34; 0:52:24; „öltözési idő” 0:03:21)
3. Kovács Kinga 3:17:38 (0:27:04 +; 1:51:19; 0:51:38; „öltözési idő” 0:07:37)
4. László Dóra 3:54:46 (0:42:15 +; 2:16:48; 0:50:06; „öltözési idő” 0:05:37)

Csapatversenyben (váltó):
1. Ujvári László - Szalai Dávid - Szabó Vera 2:07:08 (0:10:27; 1:13:15; 0:41:50; „öltözési idő” 0:01:36)
2. Zalotai Norbert - Szilágyi Egon - Kanyó Ferenc 2:08:35 (0:25:05 +; 1:07:01; 0:32:34; „öltözési idő” 0:00:55)
3. Kóczián Tibor - Orosz Gábor - Varga Zoltán 2:10:59 (0:13:12; 1:24:51; 0:32:15 ; „öltözési idő” 0:00:41)
4. Szabó Vera - Szabó Máté - Szabó Tamás 2:11:30 (0:17:24; 1:13:32; 0:38:17; „öltözési idő” 0:02:17)
5. Juhász Gyula - Hadas Veronika 2:21:48 (0:07:41; 1:33:00; 0:39:26; „öltözési idő” 0:01:41)
6. Márkusz Roland - Vékony Ildikó 2:32:28 (0:10:29; 1:33:21; 0:46:25; „öltözési idő” 0:02:13)
7. Kovács Tamás - Lassú Viktória - Tolnay Kata 2:38:27 (0:13:40;
1:34:33; 0:48:57; „öltözési idő” 0:01:17)
8. Holl Bence - Menyhárt Ákos - Szalai Boldizsár 2:40:31 (0:19:54; 1:36:22; 0:43:02; „öltözési idő” 0:01:13)
9. Epres Albert - Holl Dániel - Menyhárt Olivér 2:47:08 (0:08:57; 1:58:55; 0:37:57; „öltözési idő” 0:01:19)
10. Galambos Máté - Kovalik János - Racskó Ádám 2:50:59 (0:17:22; 1:34:12; 0:57:38; „öltözési idő” 0:01:47)
11. Holl Balázs - Szalai Kata - Németh Ádám 2:56:56 (0:19:25; 1:57:58; 0:38:34; „öltözési idő” 0:00:59)
12. Szalai Sára - Szalai Zsófia - Németh Viktória 3:01:54 (0:20:08; 1:54:15; 0:44:01; „öltözési idő” 0:03:30)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

19. VERSENY (2006)


2006-tól kezdődően a verseny további népszerűsítésére Női Vándorkupát is alapított a Komarnicki Gyula THSE.

XIX. Hegymászó Triatlon 2006. szeptember 9.
Kupavédők lettek:
Férfi kategóriában Bácskai Gusztáv
Női kategóriában Prokopp Erzsébet
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 14 férfi, 3 női egyéni induló és 4 csapat, közöttük 1 női)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Delago-él, Delago-út, Nagyodú, Z út, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2006. 25-26. oldal
(2 képpel, a férfi egyéniben csak az első hat, csapatban csak az első három eredményeit hozta le)
(www.mhssz.hu oldalon kiírás)
(www.szikla.hu oldalon kiírás)
(www.mozgasvilag.hu hírek)
(www.outdoorsport.hu oldalon kiírás)
(www.sporthu.hu oldalon képes beszámoló)
És még több internetes megjelenésű hírportálon.

Adatok (xls) ---> RÉSZLETES EREDMÉNYEK

Férfi egyéni versenyben:
1. Bácskai Gusztáv 2:07:47 (0:09:52; 1:17:42; 0:34:47; „öltözési idő” 0:05:26)
2. Csizmadia Péter 2:07:55 (0:10:57; 1:18:21; 0:35:25; „öltözési idő” 0:03:12)
3. Doór Miklós 2:07:59 (0:10:18; 1:15:39; 0:39:33; „öltözési idő” 0:02:29)
4. Sipiczki Csaba 2:16:40 (0:25:25; 1:14:51; 0:32:05; „öltözési idő” 0:04:19)
5. Juhász Bálint 2:20:01 (0:12:00; 1:23:10; 0:41:01; „öltözési idő” 0:03:50)
6. Baksa Zsolt 2:20:36 (0:09:15; 1:27:50; 0:39:51; „öltözési idő” 0:03:40)
7. Varga Bence 2:22:55 (0:13:54; 1:18:46; 0:42:48; „öltözési idő” 0:07:27)
8. Hajtman András 2:24:17 (0:21:01; 1:21:52; 0:36:58; „öltözési idő” 0:04:26)
9. Szuromi Balázs 2:30:10 (0:17:05; 1:24:56; 0:43:37; „öltözési idő” 0:04:32)
10. Borosnyay Balázs 2:44:23 (0:13:10; 1:31:01; 0:51:45; „öltözési idő” 0:08:27)
11. Marx István 2:57:19 (0:20:32; 1:35:21; 0:48:15; „öltözési idő” 0:13:11)
12. Lukovits Milán 3:13:30 (0:27:35 +; 1:44:08; 0:57:15; „öltözési idő” 0:04:32)
13. dr. Fagyas Zsolt 3:17:06 (0:24:46; 1:32:47; 1:12:06; „öltözési idő” 0:07:27)
14. Felsőbányai Róbert 3:56:57 (1:02:25 +++; 1:49:10; 0:54:02; „öltözési idő” 0:11:20)

Női egyéni versenyben:
1. Prokopp Erzsébet 2:23:05 (0:22:03; 1:17:04; 0:39:42; „öltözési idő” 0:04:16)
2. Schmidtka Edit 3:06:59 (0:18:35; 1:51:59; 0:52:01; „öltözési idő” 0:04:24)
3. Cseh Korinna 3:23:12 (0:31:20 +; 1:57:39; 0:52:27; „öltözési idő” 0:01:46)

Csapatversenyben (váltó):
1. Juhász Gyula - Czira Zoltán 2:04:56 (0:08:32; 1:15:13; 0:36:46; „öltözési idő” 0:04:25)
2. Csiky Gábor - Deák Zsolt - Dálnoki Szabolcs 2:06:29 (0:12:11; 1:21:03; 0:31:56; „öltözési idő” 0:01:19)
3. Cseh Korinna - Lantos Fruzsina - Burda Zita 2:38:57 (0:31:20 +; 1:21:31; 0:44:52; „öltözési idő” 0:01:14)
4. Bácskai Gusztáv - Korponay Csaba 2:51:19 (0:09:52; 1:23:25; 1:11:26; „öltözési idő” 0:03:36)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

18. VERSENY (2005)


XVIII. Hegymászó Triatlon 2005. szeptember 10.
Kupavédő lett: Doór Miklós
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 11 egyéni induló, közöttük 2 nő és 1 női csapat)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Pecsételő, Delago-él, Z út, Egyujjas /Lépegető/, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)
Publikáció

Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2005. … oldal
(www.mhssz.hu oldalon kiírás)
(www.szikla.hu oldalon kiírás)
(www.outdoorsport.hu oldalon kiírás)
És még több internetes megjelenésű hírportálon.

Adatok (xls) ---> RÉSZLETES EREDMÉNYEK

Egyéni versenyben:
1. Doór Miklós (Komarnicki Gyula THSE) 2:11:28 (0:14:00; 1:16:40; 0:37:16; „öltözési idő” 0:03:32)
2. dr. Szász László (Komarnicki Gyula THSE) 2:23:07 (0:11:15; 1:24:40; 0:43:07; „öltözési idő” 0:04:05)
3. Török Zoltán (Tengerszem) 2:40:35 (0:22:20; 1:28:08; 0:46:00; „öltözési idő” 0:04:07)
4. Cseh Péter 2:40:55 (0:11:40; 1:37:23; 0:45:03; „öltözési idő” 0:06:49)
5. Prokopp Erzsébet (TREK) 2:44:30 (0:35:00 +; 1:21:50; 0:43:08; „öltözési idő” 0:04:32)
6. Maucha Gergely (Papp Ferenc BKCS) 2:44:51 (0:11:37; 1:35:38; 0:51:51; „öltözési idő” 0:05:45)
7. Papp Magor (Komarnicki Gyula THSE) 3:05:52 (0:18:14; 1:49:32; 0:53:34; „öltözési idő” 0:04:32)
8. Eke Zsolt (Excelsior SE) 3:21:38 (0:08:41; 1:19:06; 1:50:53; „öltözési idő” 0:02:58)
9. Balog György (Komarnicki Gyula THSE) 3:45:25 (0:36:30 +++; 1:56:19; 1:01:05; „öltözési idő” 0:11:31)
10. Somogyvári Zoltán (- - - - - - - - - -) 3:54:28 (0:32:20 +; 2:10:34; 1:06:18; „öltözési idő” 0:05:16)
11. Cseh Korinna (Komarnicki Gyula THSE) 5:34:35 (0:35:41 ++; 2:17:51; 2:30:00; „öltözési idő” 0:11:03)

Csapatban (váltó):

Cseh Korinna - Mészáros Emőke - Leskó Mariann (Komarnicki Gyula THSE) 3:22:49 (0:35:41 ++; 1:55:19; 0:42:48; „öltözési idő” 0:09:01)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

17. VERSENY (2004)


XVII. Hegymászó Triatlon 2004. szeptember 11.
Kupavédő lett: Eke Zsolt
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 17 egyéni induló, közöttük 1 nő és 1 női csapat)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Pecsételő, Delago-út, Z út, Walter, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2004. 18-19. oldal
(2 képpel, de az eredményeket nem hozta le!)
(www.mhssz.hu oldalon kiírás)
(www.outdoorsport.hu oldalon képes beszámoló)
(www.szikla.hu oldalon kiírás)
És még több internetes megjelenésű hírportálon.

Adatok (xls) ---> RÉSZLETES EREDMÉNYEK

Egyéni versenyben:
1. Eke Zsolt (Excelsior SE) 2:11:36 (0:11:30; 1:16:27; 0:38:46)
2. Bácskai Gusztáv (Siemens PSE) 2:16:16 (0:12:55; 1:24:01; 0:34:17)
3. Borosnyay Balázs (Excelsior SE) 2:22:51 (0:11:21; 1:23:19; 0:42.19)
4. dr. Szász László (Komarnicki Gyula THSE) 2:23:41 (0:13:02; 1:24:06; 0:43:20)
5. Juhász Bálint (Excelsior SE) 2:26:04 (0:12:51; 1:27:11; 0:42:59)
6. Dora Csaba 2:26:48 (0:14: 46; 1:25:53; 0:43:20)
7. Hajtman András (Excelsior SE) 2:31:31 (0:18:47; 1:27:25; 0:40:16)
8. Prokopp Erzsébet 2:42:02 (0:29:26 +; 1:26:35; 0:40:55)
9. Doór Miklós (Komarnicki Gyula THSE) 2:43:40 (0:16:27; 1:34:52; 0:49:06)
10. Deák Zsolt (Komarnicki Gyula THSE) 2:45:11 (0:20:51; 1:24:00; 0:53:54)
11. Cseh Péter (Komarnicki Gyula THSE) 2:45:43 (0:15:26; 1:35:33; 0:47:32)
12. Greskovits Áron (Excelsior SE) 3:07:36 (0:17:56; 1:53:58; 0:50:18)
13. Papp Magor (Komarnicki Gyula THSE) 3:08:12 (0:27:27 +; 1:45:16; 0:50:40)
14. Szabó Imre (Komarnicki Gyula THSE) 3:31:28 (0:34:08 +; 1:52:24; 0:58:32)
15. Greskovits Márk (Excelsior SE) 3:36:22 (0:13:57; 2:09:53; 1:06:39)
Indultak még de a mászásuk több mint +++ miatt nem értékelhetők a végeredményben:
Balog György (Komarnicki Gyula THSE) #:##:## (+++++; 2:08:04; 1:00:20)
Cserháti Zoltán (Komarnicki Gyula THSE) #:##:## (++++; Pilisszentkeresztig; 0:50:40)

Csapatban (váltó):

Klich Zsuzsa - Pálos Zsófia - Füles Gabriella 3:21:50 (28:35 +; 1:26:02; 1:24:03)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

II. VÁNDORKUPA VERSENYSOROZAT
2004-ben a verseny tovább folytatására új Vándorkupát alapított a Komarnicki Gyula THSE.



Az
egyesületünk által 2004-ben alapított második Vándorkupa.

Ebben a versenysorozatban már a TENGERSZEM által felajánlott díjakkal jutalmazhatjuk a helyezetteket.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

16. VERSENY (2003)


Az utóbbi évek sorozatos elázása miatt a versenyt áthelyeztük szeptember második szombatjára.

XVI. Hegymászó Triatlon 2003. szeptember 13.
Kupavédő lett: Blaskovics György (egymás utáni harmadik győzelme!)
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 13 egyéni induló, közöttük 1 nő és 5 csapat, közöttük 5 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Delago-él, Nagyodú, Z út, Walter, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2003. 12-13. oldal
(1 képpel a győztesekről, az összes adattal)

EREDMÉNYEK (xls):

Egyéni versenyben:
1. Blaskovics György 2:04:56 (0:08:33; 1:14:26; 0:37:24)
2. Dora Csaba 2:05:44 (0:11:14; 1:14:37; 0:36:58)
3. Czira Zoltán 2:13:21 (0:18:29; 1:14:50; 0:33:57)
4. Pető János 2:13:50 (0:14:24; 1:18:29; 0:36:28)
5. Dr. Rigó István 2:14:36 (0:9:29; 1:23:36; 0:37:03)
6. Bácskai Gusztáv 2:17:49 (0:10:15; 1:27:40; 0:34:55)
7. Katona Ferenc 2:27:51 (0:18:59; 1:27:44; 0:35:31)
8. Kirschenbaum Dániel 2:40:56 (0:13:59; 1:35:07; 0:43:59)
9. Cseh Péter 2:41:03 (0:15:52; 1:36:32; 0:42:23)
10. Deák Zsolt 2:45:37 (0:23:42; 1:26:01; 0:49:46)
11. Prokopp Erzsébet 2:51:18 (0:31:15 +; 1:28:50; 0:42:45)
12. Tóth Tibor 3:20:03 (0:47:40 +++; 1:40:17; 0:46:20)
13. Balog György 3:35:22 (0:45:00 ++; 1:58:35; 0:49:28)

Csapatversenyben (váltó):
1. Juhász Gyula - Iványi Gábor - Komondi Csaba 1:59:24 (0:07:47; 1:16:08; 0:33:27)
2. Borosnyay Balázs - Csizmadia Péter - Tengerdi Zita 2:10:04 (0:9:24; 1:25:05; 0:33:55)
3. Tönköly Erika - Bognár Tamás - Horváth Nándor 2:21:20 (0:27:10 +; 1:14:49; 0:37:31)
4. Baksa Zsolt - Jeszenszky Gyula - Bartha Richárd 2:31:39 (0:9:36; 1:42:27; 0:37:18)
5. Klich Zsuzsa - Pálos Zsófia - Füles Gabriella 2:37:34 (0:26:58; 1:24:42; 0:43:17)

A KIÍRÁS SZERINT HÁROM EGYMÁS UTÁNI GYŐZELMÉVEL BLASKOVICS GYÖRGYÉ LETT VÉGLEGESEN A VÁNDORKUPA.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

15. VERSENY (2002)


2002-ben a verseny további népszerűsítése érdekében csapatok részére váltóverseny is kiírásra került.

XV. Hegymászó Triatlon 2002. október 12.
Kupavédő lett: Blaskovics György (egymás utáni második győzelme!)
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 16 egyéni induló és 4 csapat, közöttük 2 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Pecsételő, Delago-út, Nagyodú, Z út, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2002. 9-11. oldal
(egyéniben csak az első 12 versenyző eredményeit hozta le!)

EREDMÉNYEK (nincs meg az xls):

Egyéni versenyben:
1. Blaskovics György 2:28:43 (0:21:02; 1:23:23; 0:44:50)
2. Dora Csaba 2:39:34 (0:31:48 +; 1:21:23; 0:43:18)
3. Borosnyay Balázs 2:48:41 (0:17:08; 1:35:08; 0:45:14)
4. Salamon Márk 2:51:42 (0:35:00 +; 1:26:27; 0:56:00)
5. Csizmadia Péter 3:12:52 (0:26:35 +; 1:36:19; 0:53:09)
6. Matyasi Gábor 3:20:49 (0:35:00 +; 1:51:09; 0:46:39)
7. Ubrankovics Zsolt 3:21:10 (0:45:00 +++; 1:37:51; 0:51:30)
8. Hivessy Zoltán 3:34:05 (0:40:00 ++; 1:50:51; 0:58:35)
9. Greskovits Márk 3:48:42 (0:35:00 +; 2:06:44; 0:57:27)
10. Cseh Péter 3:52:42 (0:45:00 +++; 1:29:36; 0:58:45)
11. Markó Dávid 3:58:23 (0:45:00 +++; 2:00:24; 0:52:55)
12. Péter Gábor 4:01:01 (0:45:00 +++; 2:00:29; 0:55:33)
13. ? ?
14. ? ?
15. ? ?
16. ? ?

Csapatversenyben (váltó):

1. Juhász Gyula - Oláh Bence - Mécs László 2:22:40 (0:15:10; 1:19:08; 0:31:10)
2. Gergely Péter - Udvari Tamás - Krausz Péter 2:36:24 (0:27:28 +; 1:21:34; 0:43:56)
3. Borosnyay Balázs - Incze Réka - Tengerdi Zita 2:45:24 (0:17:08; 1:45:50; 0:37:52)
4. Ángyán Péter - Bánkuti Attila - Bagyal Csaba 3:09:42 (0:30:05 ++; 1:35:42; 0:41:59)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

14. VERSENY (2001)


XIV. Hegymászó Triatlon 2001. október 13.
Kupavédő lett: Blaskovics György
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 13 induló, közöttük 1 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi direkt, Delago-él, Delago-út, Nagyodú, Z út, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2001. 10. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK (xls):

1. Blaskovics György (Klébi-Viga DSE) 2:11:40 (0:8:55; 1:17:05; 0:40:19)
2. Czira Zoltán (Klébi-Viga DSE) 2:21:46 (0:25:26; 1:14:52; 0:35:58)
3. Kelemen Attila (- - - - - - - - - -) 2:22:13 (0:12:19; 1:23:03; 0:40:06)
4. Pető János (Natura SC) 2:22:52 (0:23:29; 1:17:40; 0:36:57)
5. Ozsváth Attila (Excelsior SE) 2:27:45 (0:11:41; 1:28:47; 0:41:26)
6. Borosnyay Balázs (Excelsior SE) 2:30:14 (0:9:04; 1:27:13; 0:44:55)
7. Dr. Rigó István (Komarnicki Gyula THSE) 2:31:16 (0:08:49; 1:32:08; 0:45:15)
8. Katona Ferenc (Natura SC) 2:32:57 (0:19:42; 1:29:28; 0:38:30)
9. Cseh Péter (Komarnicki Gyula THSE) 2:43:43 (0:11:32; 1:38:48; 0:47:34)
10. Nagy Árpád (- - - - - - - - - -) 2:50:36 (0:20:25; 1:37:58; 0:41:00)
11. Gyorgyevics Lóránt (Komarnicki Gyula THSE) 2:55:34 (0:11:00. 1:38:31; 0:59:09)
12. Zákonyi Tamás (Excelsior SE) 3:06:33 (0:18:50; 1:39:36; 1:00:46)
13. Megyeri Mária (Komarnicki Gyula THSE) 3:36:22 (0:34:00 ++; 1:59:30; 0:55:46)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

13. VERSENY (2000)


XIII. Hegymászó Triatlon 2000. október 14.
Kupavédő lett: Dora Csaba
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 15 induló, közöttük 2 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi direkt, Delago-él, Nagy odú, Z út, Walter, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 2000. 7. oldal
(csak az első hat helyezett eredményeivel)

EREDMÉNYEK (xls):

1. Dora Csaba 2:05:38 (0:11:09; 1:14:59; 0:36:14)
2. Blaskovics György 2:20:48 (0:10:15; 1:16:08; 0:37:14)
3. Zilahi András 2:24:27 (0:12:44; 1:29:16; 0:39:33)
4. Orczán Á. Kund 2:30:49 (0:18:00; 1:18:32; 0:47:01)
5. Szendrey Kristóf 2:33:18 (0:11:18; 1:31:29; 0:44:42)
6. Katona Ferenc 2:34:44 (0:22:18; 1:26:55; 0:36:20)
7. Czira Zoltán 2:41:30 (0:29:50 +; 1:26:06; 0:37:15)
8. Benkei Róbert 2:43:50 (0:16:05; 1:38:47; 0:43:09)
9. Nagy Árpád 2:50:15 (0:16:47; 1:41:38; 0:42:57)
10. Máté Kata 3:01:20 (0:18:08; 1:41:56; 0:55:11)
11. Gond Ferenc 3:05:08 (0:18:17; 1:45:05; 0:56:08)
12. Kovács S. Ottó 3:09:28 (0:28:32 +; 1:39:19; 0:49:11)
13. Szálkai István 4:01:20 (0:21:55; 2:12:54; 1:15:15)
Czibók Ágnes feladta (0:26:00 +; feladta; feladta)
Cseh Péter feladta (12:45; 2:05:40; feladta)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

12. VERSENY (1999)


XII. Hegymászó Triatlon 1999. október 9.
Kupavédő lett: Blaskovics György
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 12 induló, közöttük 2 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi jobb, Hideg álom, Delago-él, Nagyodú, Walter, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1999. 5. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK (xls):

1. Blaskovics György 2:07:27 (0:10:40; 1:14:13; 0:38:00)
2. Dékány Péter 2:21:40 (0:14:53; 1:22:42; 0:38:54)
3. Dora Csaba 2:21:55 (0:14:28; 1:24:21; 0:38:53)
4. Dr. Rigó István 2:22:42 (0:12:27; 1:27:20; 0:36:58)
5. Markos Huba 2:23:16 (0:08:45; 1:25:10; 0:45:59)
6. Barabás Ambrus 2:25:28 (0:10:39; 1:28:44; 0:42:20)
7. Bölöni Gergely 2:34:53 (0:12:52; 1:23:11; 0:54:58)
8. Musitz Balázs 2:41:17 (0:22:20; 1:29:30; 0:42:46)
9. Szendrey Kristóf 2:46:19 (0:14:20; 1:28:00; 0:51:47)
10. Nagy Árpád 3:02:06 (0:17:20; 1:48:00; 0:48:39)
11. Nedeczky Júlia 3:04:51 (0:13:42; 1:58:49; 0:48:04)
12. Bogdán Viktória 3:25:39 (0:24:50; 1:55:06; 0:58:01)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

11. VERSENY (1998)


XI. Hegymászó Triatlon 1998. október 10.
Kupavédő lett: Makra Zsigmond
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 8 induló)

Mászás: Oszoly (6 út:
Veszprémi bal, Pecsételő, Majális, Z út, Walter, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1998. 5-6. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK (xls):

1. Makra Zsigmond 2:14:55 (0:16:57; 1:19:25; 0:34:40)
2. Dékány Péter 2:16:43 (0:14:55; 1:19:28; 0:37:23)
3. Ozsváth Attila 2:17:20 (0:10:55; 1:22:11; 0:38:36)
4. Blaskovics György 2:23:02 (0:13:15; 1:20:27; 0:45:58)
5. Dora Csaba 2:24:29 (0:15:27; 1:23:33; 0:41:54)
6. Dora László 2:27:59 (0:11:47; 1:27:28; 0:42:58)
7. Zilahy András 2:48:04 (18:23; 1:35:33; 0:40:24)
8. Szabados Miklós 3:07:31 (0:31:39 +; 1:28:57; 1:00:31)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

10. VERSENY (1997)


X. Őszi Hegymászó Triatlon 1997. október 11.
Kupavédő lett: László Bence (egymás utáni második győzelme!)
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 6 induló, közöttük 1 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi jobb, Pecsételő, Utolsó vacsora, Z út, Egyujjas /Lépegető/, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1997. 6. oldal
(az összes adattal, de a 2. és 3. helyezett eredménye valószínűleg fordítva jelent meg <--- ellenőrizni, ha megvan még a cikk gépirata valahol)

EREDMÉNYEK:

1. László Bence 2:06:54 (0:10:07; 1:11:40; 0:41:16)
2. Ozsváth Attila 2:27:38 (0:11:11; 1:29:00; 0:41:08)
3. Blaskovics György 2:15:00 (0:12:50; 1:18:30; 0:39:05)
4. Kiss László 3:08:58 (0:19:38; 1:48:15; 0:57:58)
5. Czibók Ágnes 3:13:50 (0:28:43; 1:47:45; 0:44:00)
Herczeg Balázs feladta (0:17:33; 1:47:25; feladta)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

MÁSIK ---------- 1997. Tavaszi Hegymászó Triatlon ---------- MÁSIK
(YETI SC rendezés, 8 férfi és 2 női induló)

Mászás: Oszoly (6 út: Kisáthajlás, Walter, Z út, Jethro Tull, Delago, Utolsó vacsora, Veszprémi alja; a tavalyival azonos utakon)
Kerékpár: a szokásos „nyolcas” alakú pályán
Futás: Nagy-Kevély

Publikáció
Internetes megjelenés a YETI SC honlapján, és hirdetve, hogy az 1998-ra tervezett verseny elmarad.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

9. VERSENY (1996)


IX. Őszi Hegymászó Triatlon 1996. október 5.
Kupavédő lett: László Bence
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 6 induló)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi direkt, Nagy Lajos, Delago, Z út, Egyujjas /Lépegető/, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1996. 1. szám, 22. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. László Bence (Óbudai Kőrókák) 2:12:08 (0:15:18; 1:14:32; 0:42:18)
2. Blaskovics György (Luongo) 2:20:43 (0:21:00; 1:18:15; 0:41:28)
3. Kiss László (Műegyetemi TE) 3:01:06 (0:38:00; 1:44:16; 0:44:50)
4. Nádasdi Ákos (Hegyisport) 3:30:08 (0:24:18; 2:02:24; 1:06:26)
5. Horváth Attila (- - - - - - - - - -) 4:11:01 (1:19:27 ++++++ de engedve; 1:44:39; 1:06:55)
dr. Kádas Sándor (Excelsior SE) feladta (1:15:45 ++++++ de engedve; 2:27:45; feladta)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

8. VERSENY (1995)


VIII. Hegymászó Triatlon 1995. október 14.
Kupavédő lett: László Gergely
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 17 induló, közöttük 1 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Pecsételő, Delago-út, Z út, Egyujjas /Lépegető/, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1994/2-1995. szám, 12-13. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. László Gergely (Óbudai Kőrókák) 2:08:39 (0:14:32; 1:09:27; 0:44:40)
2. Ilovszky H. Soma (Műegyetemi TE) 2:11:04 (0:11:36; 1:18:20; 0:41:08)
3. Dékány Péter (Excelsior SE) 2:12:00 (0:16:48; 1:16:37; 0:38:35)
4. Blaskovics György (PMSC) 2:13:35 (0:16:11; 1:11:23; 0:46:01)
5. Ozsváth Attila (Excelsior SE) 2:16:18 (0:12:38; 1:22:29; 0:41:21)
6. Bácskai Gusztáv (Műegyetemi TE) 2:33:55 (0:14:39; 1:32:49; 0:36:14)
7. Barry Guiduli (USA) 2:23:55 (0:18:45; 1:23:37; 0:41:43)
8. Borosnyay Balázs (Excelsior SE) 2:24:45 (0:13:57; 1:28:41; 0:42:07)
9. Serényi Balázs (- - - - - - - - - -) 2:25:49 (0:12:30; 1:28:50; 0:44:29)
10. Császár Csaba (Műegyetemi TE) 2:25:58 (0:13:44; 1:28:26; 0:43:48)
11. Gond Ferenc (Excelsior SE) 2:50:10 (0:18:43; 1:29:42; 1:01:45)
12. Szendrey Kristóf (- - - - - - - - - -) 2:53:40 (0:12:54; 1:34:46; 1:06:00)
13. Kiss László (Műegyetemi TE) 2:59:06 (0:24:15; 1:39:45; 0:55:06)
14. Mike Wohner (USA) 3:01:39 (0:13:40; 1:37:33; 1:10:26)
15. Molnár Attila (- - - - - - - - - -) 3:03:40 (0:19:29; 1:41:05; 1:03:06)
16. Czibók Ágnes (Komarnicki Gyula THSE) 3:11:05 (0:29:55 +; 1:44:00; 0:52:10)
17. Nagy Árpád (- - - - - - - - - -) 4:42:40 (0:28:04; 1:49:56; 2:24:40)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

MÁSIK ---------- 1996. Tavaszi Hegymászó Triatlon ---------- MÁSIK
(YETI SC rendezés)

Mászás: Oszoly (6 út: Kisáthajlás, Walter, Z út, Jethro Tull, Delago, Utolsó vacsora, Veszprémi alja)
Kerékpár: a szokásos „nyolcas” alakú pályán
Futás: Nagy-Kevély

Publikáció
Internetes megjelenés a YETI SC honlapján egy hivatkozás az elmúlt versenyre.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

7. VERSENY (1994)


VII. Hegymászó Triatlon 1994. október 8.
Kupavédő lett: Pornói István
(Komarnicki Gyula THSE rendezés, 18 induló, közöttük 3 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Nagy Lajos, Nagyodú, Z út, Egyujjas /Lépegető/, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1994/2-1995. szám, 12-13. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. Pornói István (Tengerszem Sport) 2:05:25 (0:07:51; 1:18:18; 0:36:23)
2. Földes András (Excelsior SE) 2:10:00 (0:11:06; 1:18:10; 0:36:37)
3. Mécs László (Excelsior SE) 2:18:36 (0:08:45; 1:30:55; 0:35:46)
4. Borosnyay Balázs (Excelsior SE) 2:19:59 (0:09:10; 1:28:00; 0:42:00)
5. Bácskai Gusztáv (Műegyetemi TE) 2:21:36 (0:11:50; 1:29:20; 0:37:33)
6. Pál János (Máli SC) 2:24:03 (0:09:10; 1:23:36; 0:45:43)
7. Serényi Balázs 2:24:05 (0:09:06; 1:27:00; 0:46:45)
8. Blaskovics György (PMSC) 2:33:30 (0:12:27; 1:15:29; 0:51:40)
9. Csiszár Zoltán (PMSC) 2:36:30 (0:43:00 +; 1:09:52; 0:37:27)
10. Kiss László (Műegyetemi TE) 2:36:40 (0:13:35; 1:34:00; 0:46:40)
11. Rigó István (Komarnicki Gyula THSE) 2:38:07 (0:13:05; 1:28:23; 0:51:46)
12. Stefánka István (Máli SC) 2:46:36 (0:37:00 +; 1:15:41; 0:47:20)
13. Kamondi Csaba (KSC) 2:57:43 (0:08:37; 1:38:48; 1:06:43)
14. Gémes Kata (Műegyetemi TE) 2:58:16 (0:22:10; 1:46:00; 0:42:16)
15. Kővári Viktor (Debrecen) 3:12:40 (0:13:37; 1:50:21; 1:05:26)
16. Czibók Ágnes (Komarnicki Gyula THSE) 3:15:14 (0:28:50 +; 1:51:00; 0:50:44)
17. Németh Ágnes (DÖME SE) 3:19:25 (0:33:15 +; 1:51:04; 0:50:27)
18. Dömötör Ferenc (Óbudai Kőrókák) 3:24:13 (0:44:00 +; 1:22:05; 0:59;51)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

MÁSIK ?????????? 1995. Tavaszi Hegymászó Triatlon ?????????? MÁSIK
(YETI SC rendezés)

???????


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

6. VERSENY (1993)


VI. Hegymászó Triatlon 1993. október 9.
Kupavédő lett: László Bence
(Műegyetemi TE és a Komarnicki Gyula THSE és közös rendezése, 39 induló, közöttük 3 (?) nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi jobb, Delago-út, Nagyodú, Z út, Egyujjas, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1993. 2. szám 7. oldal
(csak az első tíz és a lányok összes idejével, a részidők nélkül, de a számonkénti rangsorral)

EREDMÉNYEK:

1. László Bence (Óbudai Kőrókák) 1:49:33 (2.; 1.; 2.)
2. László Gergely (Óbudai Kőrókák) 1:52:32 (1.; 2.; 1.)
3. Márkusz Roland (Excelsior SE) 2:07:39 (5.; 7.; 5.)
4. Ozsváth Attila (Excelsior SE) 2:07:49 (6.; 6.; 6.)
5. Mécs László (Excelsior SE) 2:10:02 (3.; 15.; 3.)
6. Vincellér Tibor (Nyíregyháza) 2:12:55 (16.; 3.; 4.)
7. Hevesi Péter (- - - - - - - - - -) 2:14:05 (10.; 5.; 13.)
8. Juhász János (Titán SC) 2:14:42 (9.; 9.; 11.)
9. Kis Zoltán (- - - - - - - - - -) 2:18:28 (15.; 4.; 10.)
10. Borosnyay Balázs (Excelsior SE) 2:22:10 (12.; 11.; 12.)
11. ? ?
12. ? ?
13. ? ?
14. ? ?
15. ? ?
16. ? ?
17. ? ?
18. ? ?
19.
? ?
20. ? ?
21. ? ?
22. ? ?
23. ? ?
24. ? ?
25. ? ?
26. Gémes Kata (- - - - - - - - - -) 3:09:51 (29.; 27.; 15.)
27. ? ?
28. Komlóssy Zsuzsa (- - - - - - - - - -) 3:17:45 (24.; 32.; 21.)
29. ? ?
30. ? ?
31. ? ?
32. Bán Lilla (- - - - - - - - - -) 3:50:15 (36.; 31; 29.)
33. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta
34. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta
35. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta
36. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta
37. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta
38. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta
39. ? ? a mászás nem sikerült, nem folytatta


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

5. VERSENY (1992)


V. Hegymászó Triatlon 1992. október 10.
Kupavédő lett: László Gergely (egymás utáni második győzelme!)
(Műegyetemi TE rendezése, 29 induló, közöttük 1 (?) nő)

Mászás: Oszoly (6 út: Veszprémi bal, Torony-út, Z út, Egyujjas, Odúsor, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1992. 2. szám, 45-46. oldal
(de csak az első huszonöt adataival jelent meg!)

EREDMÉNYEK:

1. László Gergely (- - - -) 1:54:42 (0:09:50; 1:06:06; 0:38:46)
2. Borosnyay Balázs (FTSK) 2:04:50 (0:10:40; 1:18:02; 0:36:08)
3. Ozsváth Attila (FTSK) 2:08:31 (0:10:35; 1:18:15; 0:39:41)
4. Tüdős Balázs (- - - -) 2:12:15 (0:12:17; 1:19:03; 0:40:55)
5. László Bence (- - - -) 2:14:48 (0:10:55; 1:06:25; 0:57:28)
6. Juhász János (BAC) 2:16:00 (0:16:38; 1:16:56; 0:42:26)
7. Katona Ferenc (FETE) 2:22:24 (0:22:08; 1:23:06; 0:37:08)
8. Gond Ferenc (FTSK) 2:23:05 (0:16:43; 1:21:48; 0:44:34)
9. Márkusz Roland (- - - -) 2:23:24 (0:15:28; 1:23:42; 0:44:14)
10. Kiss László (MTE) 2:23:40 (0:15:50; 1:25:23; 0:42:27)
11. Pecsenyicki László (AR) 2:26:00 (0:13:10; 1:32:18; 0:40:32)
12. Szabados Miklós (BAC) 2:27:08 (0:25:10 +; 1:19:50; 0:42:08)
13. Batonai András (BAC) 2:27:20 (0:17:42; 1:26:04; 0:43:34)
14. Császár Csaba (MTE) 2:28:58 (0:13:06; 1:29:59; 0:45:53)
15. Péterffy Pál (FETE) 2:32:05 (0:25:39; 1:20.41; 0:45:45)
16. Balogh István (MTE) 2:32:26 (0:08:15; 1:39:05; 0:45:06)
17. Bácskai Gusztáv (MTE) 2:37:22 (0:16:04; 1:39:46; 0:41:32)
18. Horváth Attila (MTE) 2:48:50 (0:40:55; 1:24:19; 0:43:36)
18. Ilovszky Soma (MTE) 2:48:50 (0:16:40; 1:41:58; 0:50:12)
20. Nagy Árpád (- - - -)2:50:35 (0:36:10 +; 1:33:56; 0:10:29)
21. Koncz Ákos (FTSK) 2:54:22 (0:11:15; 1:24:58; 1:18:09)
22. Gerő Viktor (ESE) 2:54:45 (0:30:22; 1:34:06; 0:50:17)
23. Parragh Sándor (ESE) 3:19:22 (0:44:37 +; 1:46:31; 0:)
24. Bodó László (HSE) 3:22:17 (0:36:34 +; 1:37:51; 1:07:52)
25. Csáky-Maronyák Éva (- - - -) 3:39:42 (0:55:35 +; 1:51:35; 0:52:32)
26. ? ?
27. ? ?
28. ? ?
29. ? ?


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

4. VERSENY (1991)


IV. Hegymászó Triatlon 1991. október 5.
Kupavédő lett: László Gergely
(BAC és Műegyetemi TE rendezés, 15 induló)

Mászás: Oszoly (6 út: ... /nem lett publikálva/)
Kerékpár: Csobánka - Csobánkai-nyereg - Pilisvörösvár* - Pilisszántó - Pilisszentkereszt* - Kétbükkfa-nyereg* - Dobogókő* - erdei úton Kétbükkfa-nyereg* - Csobánka (kb. 41 km, a *-gal jelzett helyek ellenőrző és frissítő állomások)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza, kb. 7 km, 250 m szint)

Publikáció
Cikk: Kunos Gábor, Hegymászó 1991. 2. szám, 83-84. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. László Gergely (MOPI SC) 2:17:30 (0:12:55; 1:25:05; 0:39:30)
2. Simonits Péter (FTSK) 2:27:50 (0:15:43; 1:34:02; 0:38:05)
3. Borosnyay Balázs (FTSK) 2:33:40 (0:11:20; 1:46:40; 0:35:40)
4. Balogh István (MTE) 2:39:40 (0:09:50; 1:49:50; 0:40:00)
5. Tóth Csaba (BAC) 2:41:30 (0:14:28; 1:41:02; 0:46:00)
6. Katona Ferenc (FETE) 2:43:49 (0:22:29; 1:41:50; 0:39:30)
7. Batonai András (BAC) 2:53:40 (0:22:13; 1:47:37; 0:43:50)
8. Pajor István (FTSK) 2:58:45 (0:28:35; 1:42:40; 0:47:30)
9. Gond Ferenc (FTSK) 3:00:35 (0:21:20; 1:48:10; 0:51:05)
10. Toldi György (BAC) 3:07:06 (0:23:39; 1:54:37; 0:48:50)
11. Szabados Miklós (BAC) 3:11:50 (0:24:18; 1:55:02; 0:52:30)
12. Barcsay Zsolt (BAC) 3:16:50 (0:19:55; 2:09:55; 0:46:20)
13. Jenei Péter (FETE) 3:30:50 (0:31:50; 2:09:40; 0:49:20)
14. Hatvani Viktor (FETE) 3:48:00 (0:45:44 ++; 2:12:16; 0:50:00)
15. Barcsay György (BAC) 4:14:40 (0:32:45 +; 2:45:55; 0:56:00)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

3. VERSENY (1990)


III. Hegymászó Triatlon 1990. október 27.
Kupavédő lett: Dékány Péter
(BAC és BME MHSZ rendezés, 6 induló)
A indulók létszáma a „taxisblokád” miatt alacsony volt.

Mászás: Oszoly (csak 5 út: Veszprémi bal, Delago, Kisátlépés, Odúsor, Kisáthajlás)
Kerékpár: Dobogókő (az országúton oda-vissza)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza)

Publikáció
Cikk: Barcsay Kálmán, Hegymászó 1991. 1. szám, 81-82. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. Dékány Péter 2:35:40 (0:13:20; 1:46:34; 0:35:46)
2. Simon Zoltán 2:44:03 (0:11:19; 1:54:55; 0:37:39)
3. Kiss László 3:02:36 (0:21:20 +; 1:52:50; 0:43:26)
4. Barcsay Zsolt 3:03:00 (0:15:15 +; 1:56:10; 0:46:35)
5. Keszthelyi Péter 3:13:41 (0:27:10; 1:58:50; 0:47:41)
6. Barcsay György 3:37:25 (0:21:50 +++; 2:13:24; 0:47:11)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

2. VERSENY (1989)


II. Hegymászó Triatlon 1989. október 7.
Kupavédő lett: László Bence (egymás utáni második győzelme!)
(BAC és BME MHSZ rendezés, 22 induló, közöttük 3 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: nem lett publikálva)
Kerékpár: nem publikált útvonalon (a kör kb. 45 km)
Futás: nem publikált útvonalon (valószínűleg a Nagy-Kevélyre (piros jelzésű turistaút oda-vissza, kb. 7 km)

Publikáció
Cikk: Tóth Csaba, Hegymászó 1990. 1. szám, 60-61 oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. László Bence (HSC) 2:10:20 (0:09:27; 1:24:43; 0:34:55)
2. László Gergely (HSC) 2:18:15 (0:10:34; 1:24:31; 0:43:10)
3. Pornói István (BME MHSZ) 2:22:16 (0:13:25; 1:30:30; 0:37:21)
4. Simon Károly (SZHSK) 2:29:58 (0:15:30; 1:35:15; 0:38:53)
5. Tóth Csaba (BAC) 2:35:47 (0:13:50; 1:38:58; 0:41:57)
6. Simonits Péter (FTSK) 2:36:05 (0:14:10; 1:37:47; 0:42:40)
7. Mihálka András (BAC) 2:43:40 (0:15:00; 1:42:45; 0:41:25)
8. Borosnyay Balázs (FTSK) 2:45:14 (0:14:05; 1:50:09; 0:37:54)
9. Nagy Sándor (FTSK) 2:56:10 (0:16:05; 1:50:06; 0:49:09)
10. Pajor István (FTSK) 2:56:15 (0:24:55 +; 1:44:00; 0:42:00)
11. Barcsay Zsolt (BAC) 3:02:17 (0:19:44 -2 perc; 1:58:58; 0:43:07)
12. Hatvani Viktor (FETE) 3:21:50 (0:27:57; 2:02:08; 0:51:25)
13. Gond Ferenc (BAC) 3:22:28 (0:26:50 -2 perc; 1:40:00; 1:16:38)
14. Pető János (FETE) 3:24:32 (0:24:35; 2:08:25; 0:45:52)
15. Bíró György (FETE) 3:27:20 (26:38 +; 2:02:57; 0:51:40)
16. Németh Ágnes (BME MHSZ) 3:38:40 (0:28:30 +; 2:08:05; 0:53:35)
17. Katona Ferenc (FETE) 3:41:07 (0:18:10; 1:47:05; 1:33:42)
18. Csáky-Maronyák Éva (BAC) 3:51:40 (0:39:20 ++; 2:09:35; 0:51:55)
19. Csépai Magdolna (- - - -) 4:00:49 (35:50 +; 2:20:55; 0:57:39)
20. Pfahler Péter (- - - -) 4:13:04 (0:31:38 +; 2:49:16; 0:42:20)
21. Nagy Zoltán (BAC) 4:16:40 (0:40:55; 2:30:05; 0:43:10)
22. Majoros Tibor (- - - -) kiesett (0:18:36; kiesett; - - - -)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1. VERSENY (1988)


I. Hegymászó Triatlon 1988. október 15.
Kupavédő lett: László Bence
(BAC és BME MHSZ rendezés, 20 induló, közöttük 1 nő)

Mászás: Oszoly (6 út: ... /nem lett publikálva/)
Kerékpár: Csobánka - Kétbükkfa-nyereg - Hoffmann-ház - erdei úton a Pilismarót előtti elágazásig - erdei úton Gyertyános - erdei úton Kakas-hegy - erdei úton laktanya (Pilisszentkereszt) - országúton Csobánka (kb. 54 km)
Futás: Nagy-Kevély (piros jelzésű turistaút oda-vissza) (kb. 7 km és 250 m szint)

Publikáció
Cikk: Barcsay Kálmán, Hegymászó 1989. 1. szám, 47-48. oldal
(az összes adattal)

EREDMÉNYEK:

1. László Bence (FTSK) 2:49:49 (0:13:40; 1:56:00; 0:40:09)
2. Pék Lajos (HSC) 3:05:09 (0:14:30; 2:06:00; 0:44:39)
3. Dékány Péter (BAC) 3:13:26 (0:18:00; 2:15:00; 0:40:26)
4. Simonits Péter (FTSK) 3:22:55 (0:18:30; 2:23:00; 0:41:25)
5. Toldi György (BAC) 3:29:23 (0:22:30; 2:20:00; 0:46:53)
6. Kovács Zsolt (BME MHSZ) 3:32:25 (0:33:30; 2:17:00; 0:41:55)
7. László Gergely (FTSK) 3:32:42 (0:10:45; 2:38:00; 0:43:57)
8. Kocsis Károly (FTSK) 3:41:26 (0:18:15; 2:16:00; 2:16:00; 1:07:11)
9. Katona Ferenc (FETE) 3:49:25 (0:33:00 +; 2:25:00; 0:51:25)
10. Borosnyay Balázs (FTSK) 3:53:00 (0:12:10; 2:19:00; 1:21:58)
11. Gond Ferenc (SZHSK) 3:53:58 (0:17:10; 2:43:00; 0:53:48)
12. Barcsay Zsolt (14 éves, BAC)
4:02:05 (0:40:00 ++; 2:35:00; 0:47:05)
13. Decsi István (V. Meteor) 4:14:41 (0:13:30; 3:06:00; 0:54:41)
14. Batonai András (BAC) 4:17:31 (0:39:00 ++; 2:48:00; 0:50:31)
15. Keszthelyi Péter (BAC) 4:29:34 (0:33:30; 2:57:00; 0:59:04)
16. Ozsváth Attila (FTSK) 4:36:57 (0:12:00; 2:41:00; 1:43:57)
17. Szikszai Attila (FTSK) 4:40:43 (0:18:30; 3:38:00 eltévedt; 0:44:13)
18. Csépai M. Magdolna (MHK) 5:13:22 (0:49:38 ++; 3:32:00; 0:51:52)
19. Farkas István (BME MHSZ) 5:20:06 (0:34:00; 3:58:00 eltévedt; 0:48:06)
Pajor István (FTSK) kiesett (0:35:30 +; 2:21:00; eltévedt)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

TP. TÉRKÉPEK, SZINTPROFILOK




A kerékpározás térképe (oda és vissza ugyanazon az útvonalon).



A kerékpározás szintdiagramja (fele út).



A futás térképe (oda és vissza ugyanazon az útvonalon).



A futás szintdiagramja (fele út).


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Összeállította: Kunos Gábor
2017 október
Nincsenek események a hónapban.

HKSCPSV






1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031




Közelgő Események
Nincs közelgő esemény
RSS hírforrások
Hírek átvehetőek ezen rss hírforrások használatával.
rss1.0
rss2.0
rdf
   
Ez az oldal e107 portál rendszert használ, és a GNU GPL licensz alatt lett kiadva.
Információk átvételekor kérjük megjelentetni az oldalra való hivatkozást!
A hegymászás veszélyes életforma, légy mindig felkészült!

© KOMARNICKI GYULA THSE (2009 - 2016)